SZKOŁA

INFORMACJE O SZKOLE

CO NAS WYRÓŻNIA?

Od wielu lat z powodzeniem przygotowujemy ambitnych i zdolnych młodych ludzi do egzaminów na architektoniczne i artystyczne kierunki studiów. Z nauczania czerpiemy ogromną satysfakcję. Dzięki temu nasi uczniowie co roku odnoszą sukcesy na egzaminach wstępnych. Efekt? Aż 90% nowych uczniów, to osoby z polecenia!


DLACZEGO MY?

Od samego początku działalności naszej placówki postawiliśmy na skuteczność. Kandydatom na kierunki artystyczne i architektoniczne zaoferowaliśmy autorskie programy nauczania, łączące zajęcia praktyczne z bogatymi merytorycznie wykładami teoretycznymi. Ta metoda kształcenia okazała się niezwykle skuteczna w praktyce, przede wszystkim podczas rekrutacji naszych absolwentów na kierunki artystyczne i architektoniczne - nasza zdawalność wynosi 100%.

Jesteśmy JEDYNĄ W POLSCE szkołą rysunku i malarstwa aktywnie wspierająca młodych Twórców poprzez organizację cyklicznych konkursów, ekspozycji wystawowych prezentowanych kraju i zagranicą. Nigdy nie odmawiamy dodatkowej pomocy i nie liczymy się z czasem - nasza praca jest dla nas pasją i przyjemnością.

KADRA

Pracownię tworzą nauczyciele akademiccy w specjalnościach:

 • ARCHITEKTURA Politechnika Krakowska i Rzeszowska
 • MALARSTWO Instytut Sztuk Pięknych UJK
 • GRAFIKA Uniwersytet Rzeszowski
 • HISTORIA SZTUKI ZSP Rzeszów, WZiS
 • KONSERWACJA DZIEŁ SZTUKI Akademia Sztuki Lwów
 • GRAFIKA KOMPUTEROWA Platige Image-Warszawa
 • FOTOGRAFIA freelancer, mistrz Polski fotografii studyjnej

Jesteśmy nie tylko pracownikami naukowymi ale także czynnymi zawodowo, energicznymi młodymi ludźmi. Ciągle poszukujemy nowych wyzwań. Nieustannie projektujemy (architektura, wnętrza), tworzymy (malarstwo, grafika, fotografia) i budujemy (scenografia teatralna, performance).

Nauczanie jest także naszą pasją i czynimy to z wielkim zaangażowaniem. Efektem są liczne sukcesy naszych uczniów, którzy co roku zajmują wysokie pozycje w rankingach egzaminacyjnych na uczelniach technicznych i artystycznych w całym kraju.

JESTEŚMY NAJLEPSI

 • ZDAWALNOŚĆ: 100%
nasi absolwenci co roku zdobywają PIERWSZE LOKATY na egzaminach - jesteśmy najlepsi w Rzeszowie i Krakowie. W 2016 roku na studia dostało się 76 uczniów z naszej szkoły! - zobacz wyniki egzaminów.
 • WIARYGODNOŚĆ: od początku naszej działalności jawnie deklarujemy zdawalność naszych uczniów, która udokumentowana jest protokołami z egzaminów wstępnych. Dzięki temu można nas zweryfikować
 • GWARANCJA: każdy kandydat na Architekturę otrzymuje gwarancję zdania egzaminu!
 • KAMERALNE GRUPY: indywidualne podejście to dla nas podstawa efektywnej nauki rysunku. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona a każdy uczestnik ma korektę co kilka minut
 • NASZA KADRA to wykładowcy w specjalnościach: architektura i urbanistyka, architektura wnętrz, malarstwo, grafika, konserwacja dzieł sztuki, historia sztuki, fotografia, digital art. U nas każdy wykładowca prowadzi zajęcia w swojej specjalności.
 • DARMOWE ZAJĘCIA: wszystkie zajęcia poza wybraną podstawową grupą są bezpłatne. Zapraszamy na fakultety, wykłady, konkursy rysunkowe, egzaminy próbne
 • BEZPŁATNE PLENERY WAKACYJNE dla uczniów kontunuujących naukę
 • SKUTECZNY PROGRAM: ćwiczenia są ściśle dostosowane do obecnych wymogów egzaminów wstępnych.  Mamy osobne programy nauki dla ucznów klas I, II, III, gimnazjalistów i hobbystów
 • PLENERY ZAGRANICZNE: Dwa razy do roku organizujemy zagraniczne plenery. Dotychczas zwiedziliśmy już niemal wszystkie największe miasta Europy. W roku 2017 odwiedzimy Pragę oraz Barcelonę.
 • LOKALIZACJA: nasza szkoła mieści się w ścisłym Centrum Rzeszowa, do dyspozycji uczniów oddajemy pracownie rysunkowe, malarskie, sale wykładowe, pracownię multimedialną i salę korekt

PLENERY

Dwa razy do roku organizujemy zagraniczne plenery. Dotychczas zwiedziliśmy już niemal wszystkie największe miasta Europy. W roku 2017 odwiedzimy Pragę oraz Barcelonę.

CZYTAJ WIĘCEJ

WYSTAWY

Cyklicznie organizujemy wystawy prac naszych uczniów w kraju i zagranicą m.in. w Pradze, Brnie i Bratysławie. Jest to znakomita okazja do zaprezentowania twórczości szerszej publiczności.

CZYTAJ WIĘCEJ

KONKURSY I AUKCJE

Raz do roku organizujemy konkurs połączony z charytatywną aukcją prac uczniów, z której dochód zasila Hospicjum dla Dzieci.

CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

Dzięki szerokiej współpracy z naszymi stałymi partnerami i sponsorami (uczelnie, instytucje publiczne oraz korporacje w kraju i zagranicą), możemy promowa naszych uczniów podczas zagranicznych konkursów, plenerów i praktyk w biurach designerskich i pracowniach architektonicznych, z którymi współpracujemy także zawodowo.

partnerzy medialni

TVP Rzeszów, TVN, onet.pl, NOWINY, Polskie Radio - Rzeszów

partnerzy i sponsorzy

Universitat der Kunste Berlin, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Politechnika Krakowska, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Przyrodniczy w Krakowie, Polfa Rzeszów, Teatr im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Filharmonia Podkarpacka, Gramazio & Kohler, Architektur und Digitale Fabrikation