HOBBY

1 0 WRZESIEŃ

WARSZTATY DLA HOBBYSTÓW

INFORMACJE
O KURSIE

HARMONOGRAM

ZAJĘCIA DLA KAŻDEGO

Zajęcia hobbystyczne dedykujemy wszystkim osobom, które nie zamierzają przygotowywać się do egzaminów wstępnych, ale pragną rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Kurs ten przeznaczony jest dla pasjonatów, którzy chcą poznać lub udoskonalić techniki rysunkowe, malarskie oraz graficzne.
Zajęcia w pracowni hobby, to miła atmosfera, komfort pracy twórczej oraz indywidualne podejście w trakcie prowadzonych zajęć.

profile zajęć hobbystycznych:

  • malarstwo olejne
  • postać i akt
  • projektowanie
  • pracownia otwarta

Zajęcia hobbystyczne organizowane w naszej szkole, to także możliwość doskonalenia swoich umiejętności zawodowych. Zapraszamy grafików komputerowych, projektantów i freelancerów.

Czas trwania kursu: ustalane indywidualnie [min. 3 miesiące].
Zajęcia odbywają na podłożu interdyscyplinarnym; uczeń może dowolnie ustalać częstotliwość i ilość godzin pracy twórczej a także zagadnienia tematyczne [tzw. pracownia otwarta].

NASZA KADRA

Pracownię tworzą nauczyciele akademiccy w specjalnościach:

architektura, wzornictwo, malarstwo, grafika, historia sztuki, grafika komputerowa, fotografia, konserwacja dzieł sztuki.

NAUCZYCIELE
SZCZEGÓŁY

Zajęcia przeznaczone są dla architektów oraz studentów architektury.

RYSUNEK I MALARSTWO

Zajęcia prowadzone są od podstaw, a więc mogą w nich uczestniczyć nawet osoby początkujące. Warsztaty z rysunku i malarstwa dostępne są dla wszystkich zainteresowanych rozwojem w zakresie szeroko pojętych technik rysunkowych i malarskich. W ramach zajęć hobbystycznych, uczniowie realizują następujące zagadnienia:

  • techniki rysunkowe [ołówek, węgiel, pastel, tusz]
  • techniki malarskie [akwarela, malarstwo akrylowe i olejne]
  • techniki graficzne [monotypia, linoryt]

malarstwo kopistyczne [ze szczególnym uwzględnieniem sztuki renesansu i baroku] martwa natura w różnych stylach i technikach
Każdorazowo zagadnienia są ustalane indywidualnie z uczniem.

POSTAĆ I AKT

Osoby, które chcą rozszerzać swoje umiejętności artystyczne o rysunek/malarstwo postaci, aktu i portretu, zapraszamy na dedykowane zajęcia. Szeroki wachlarz dostępnych technik rysunkowo-malarskich oraz bogata tematyka zajęć wzbogacają walory edukacyjne.

Temat postaci, aktu i portretu uczniowie mogą realizować w formie wielosesyjnej [nawet do 3-4 sesji po 6 godzin; pozwala to uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty]. W ramach zajęć zapewniamy korekty i przeglądy prac własnych oraz możliwość ich realizowania na zajęciach.

DESIGN

Osoby, które zainteresowane są technikami projektowymi [motoryzacja, formy przemysłowe, projektowanie graficzne], zapraszamy na kreatywne zajęcia z designu. Tematyka zajęć jest bardzo szeroka i łączą w swojej tematyce elementy rysunku konstrukcyjnego i przestrzennego [perspektywa, aksonometria izometria] a także technik graficznych [akwarela, flamaster, kredka]. Na podstawie szerokiego spektrum tematów, uczymy podstaw projektowania, prezentacji tematów i ich atrakcyjnego wizualizowania.

Po ukończeniu kursu, niektórzy uczniowie decydują się na kontynuację nauki na warsztatach CAD + 3D. Stanowi to doskonałe rozwinięcie umiejętności o projektowanie i wizualizowanie w środowisku programów: AutoCAD, 3ds max, SketchUp i inne.

PRACOWNIA OTWARTA

Nasze pracownie są otwarte dla naszych uczniów przez 7 dni w tygodniu.
Uczniowie mogą dowolnie korzystać z zajęć i w uzgodnieniu z wykładowcami, realizować tematy, które najbardziech ich interesują. Dzięki takiej organizacji warsztatów, rozwijanie twórczości artystycznej sprawi jeszcze więcej radości i satysfakcji.

PLENERY

Dwa razy do roku organizujemy zagraniczne plenery. Dotychczas zwiedziliśmy już niemal wszystkie największe miasta Europy. W roku 2017 odwiedzimy Pragę oraz Barcelonę.

CZYTAJ WIĘCEJ

WYSTAWY

Cyklicznie organizujemy wystawy prac naszych uczniów w kraju i zagranicą m.in. w Pradze, Brnie i Bratysławie. Jest to znakomita okazja do zaprezentowania twórczości szerszej publiczności.

CZYTAJ WIĘCEJ

KONKURSY I AUKCJE

Raz do roku organizujemy konkurs połączony z charytatywną aukcją prac uczniów, z której dochód zasila Hospicjum dla Dzieci.

CZYTAJ WIĘCEJ
PYTANIA?

Zobacz nasz FAQ i znajdź odpowiedź na najczęsciej zadawane pytania

CZĘSTE PYTANIA

LEKCJA PRÓBNA

Pierwsze zajęcia są bezpłatne – jest to lekcja próbna, podczas której uczeń może zapoznać się z metodą prowadzenia zajęć i podjąć decyzję o kontynuacji kursu. Ponadto w trakcie wykładu wstępnego omawiane są wszystkie architektoniczne i artystyczne kierunki studiów oraz charakterystyka egzaminów wstępnych – pozwala to uczniom bardziej zorientować się w obranym przez siebie profilu kursu. Pierwsze zajęcia to także tematyczna prezentacja prac kursantów połączona z omówieniem podstawowych zasad kompozycji i perspektywy, koniecznych do wykonania pierwszego zadania rysunkowego [część rysunkowa to ok. 2,5 godziny]. Na końcu zajęć prowadzona jest wspólna korekta rysunków oraz podsumowanie.

ZAPISZ SIĘ NA KURS DLA HOBBYSTÓW