LEKCJA PRÓBNA

Pierwsze zajęcia są bezpłatne – jest to lekcja próbna, podczas której uczeń może zapoznać się z metodą prowadzenia zajęć i podjąć decyzję o kontynuacji kursu.

zdjęcia z ZAJĘĆ

HISTORIA SZTUKI

2 4 WRZESIEŃ

KURS DLA MATURZYSTÓW Z HISTORII SZTUKI

INFORMACJE
O KURSIE

PLAN ZAJĘĆ

NIC CIĘ NIE ZASKOCZY NA MATURZE

Wykłady i ćwiczenia z historii sztuki całościowo realizują tematykę egzaminu maturalnego i są doskonałym uzupełnieniem kursów przygotowawczych z rysunku [rysunku i malarstwa]. Zajęcia obejmują tematyczny zakres przedmiotu ‘historia sztuki’ w artystycznych szkołach średnich w przedziale od sztuki prehistorycznej do sztuki współczesnej.

…W SKRÓCIE:

 • pełne i całościowe przygotowanie do matury
 • bardzo dobre efekty nauczania 
matura rozszerzona 2016: średnio 82%, MAX 96%!
 • dynamika i elastyczność zajęć: wykłady i dyskusje
 • prezentacje multimedialne
 • egzaminy próbne i sprawdziany
 • pomoce dydaktyczne: materiał tekstowy i ilustracyjny

Wykłady prowadzone są przez historyka sztuki z wieloletnim doświadczeniem.

NASZA KADRA

Pracownię tworzą nauczyciele akademiccy w specjalnościach:

architektura, wzornictwo, malarstwo, grafika, historia sztuki, grafika komputerowa, fotografia, konserwacja dzieł sztuki.

NAUCZYCIELE
SZCZEGÓŁY

Zajęcia skierowane są dla uczniów klas maturalnych.

PROGRAM KURSU

Główną formą zajęć są wykłady i ćwiczenia, podczas których przybliżamy poszczególne okresy i style w kontekście ideowym i historycznym, wzbogacamy znajomość terminologii oraz realizujemy metody analizy formalnej dzieła sztuki, dostosowując program do wymogów matury z historii sztuki. Wykłady rozszerzamy o dyskusje, dzięki którym uczeń swobodniej porusza się w tematyce teorii sztuki. Dodatkowym atutem naszych zajęć jest bogaty materiał ilustracyjny, który w połączeniu z udostępnianym uczniom materiałom tekstowym pozwala utrwalić wiedzę i stanowi kompendium niezbędne podczas matury z ‘historii sztuki’.

PLENERY

Dwa razy do roku organizujemy zagraniczne plenery. Dotychczas zwiedziliśmy już niemal wszystkie największe miasta Europy. W roku 2017 odwiedzimy Pragę oraz Barcelonę.

CZYTAJ WIĘCEJ

WYSTAWY

Cyklicznie organizujemy wystawy prac naszych uczniów w kraju i zagranicą m.in. w Pradze, Brnie i Bratysławie. Jest to znakomita okazja do zaprezentowania twórczości szerszej publiczności.

CZYTAJ WIĘCEJ

KONKURSY I AUKCJE

Raz do roku organizujemy konkurs połączony z charytatywną aukcją prac uczniów, z której dochód zasila Hospicjum dla Dzieci.

CZYTAJ WIĘCEJ
PYTANIA?

Zobacz nasz FAQ i znajdź odpowiedź na najczęsciej zadawane pytania

CZĘSTE PYTANIA

WYKŁADY BEZPŁATNE

Uczniowie uczestniczący w kursach przygotowujących na studia: architektura, architektura wnętrz, architektura krajobrazu, wzornictwo, mają możliwość uczestniczenia w BEZPŁATNYCH WYKŁADACH z historii architektury odbywających się cyklicznie raz w miesiącu. Wykłady prowadzone przez historyka sztuki i architekta, oparte są o zagadnienia niezbędne podczas egzaminów wstępnych.
bezpłatnych wykładów

 • architektura powszechna
 • architektura polska
 • architektura współczesna
 • historia urbanistyki
 • historia designu

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ