FOTOGRAFIA

0 2 PAŹDZIERNIK

KURS DLA PASJONATÓW FOTOGRAFII

INFORMACJE
O KURSIE

PLAN ZAJĘĆ

KURS PODSTAWOWY

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się fotografii od podstaw, począwszy od fotografowania techniką analogową i pracy w ciemni, poprzez świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym.

PROGRAM
Tematyka zajęć dobrana jest tak, by obok poznania podstaw warsztatu fotograficznego (takich jak sprawna obsługa aparatu czy właściwy dobór parametrów decydujących o poprawnym naświetleniu), uwrażliwić ucznia na intrygującą kompozycję czy magię światła.
Fotografując i analizując wybrane klasyczne tematy fotografii uczestnicy kursu uczą się, jak budować własną wypowiedź artystyczną. Dla świadomego posiadacza aparatu wszystko staje się tematem, który warto ciekawie ująć i pokazać innym.
Na program kursu składa się cykl wykładów wprowadzających w podstawowe zagadnienia fotografii oraz ćwiczenia rozwijające wiedzę i umiejętności. Zajęcia prowadzone są w studio, plenerze oraz ciemni.

KURS ZAAWANSOWANY

Kurs fotografii studyjnej dla zaawansowanych, przeznaczony jest dla osób którzy posiadają podstawy fotografii w zakresie wykorzystania własnego aparatu, umiejętności z zakresu kompozycji, oświetlenia a także podstawową wiedzę z zakresu fotografii studyjnej, portretowej oraz fotografii przedmiotu.
Kurs fotografii dla zaawanosowanych jest kontunuacją cyklu kursów podstawowych i stanowi bardzo dobre rozwinięcie umiejętności i ukierunkowanie ucznia.

PROGRAM
przedmioty teoretyczne: analiza obrazu, prezentacja sylwetek znanych fotografów, środki fotograficzne (kompozycja, kadr, światło, czas, przesłona), praktyczne porady pomagające uniknąć błędów podczas fotografowania, analiza zdjęć prasowych – jak je robić, jakie są wytyczne do publikacji w mediach.
warsztaty praktyczne: fotografia przedmiotu, fotografia reportażowa, fotografia portretowa, fotografia krajobrazu i architektury, obróbka i archiwizacja fotografii.
Zajęcia prowadzone są w studio (z modelami), plenerze oraz pracowni komputerowej.

NASZA KADRA

Pracownię tworzą nauczyciele akademiccy w specjalnościach:

architektura, wzornictwo, malarstwo, grafika, historia sztuki, grafika komputerowa, fotografia, konserwacja dzieł sztuki.

NAUCZYCIELE

NASZE PRACOWNIE

studio fotograficzne

 • profesjonalny system oświetlenia Hensel-Studiotechnik:
 • generatory błyskowe TRIA 3000
 • głowice błyskowe EH Pro Mini 3000
 • głowice Fresnel Spot 3000 wraz ze światłowodami
 • głowice Star Spot 3000
 • ring Flash 3000-XS
 • ACW Beauty Dish, plastry miodu 7’ i 22’
 • lampy kompaktowe Integra Pro Plus 500
 • lampy kompaktowe Contra-E 500
 • parasole odbijające, Softstar 105

pracownia graficzna

 • staniowisk komputerowych Apple i PC (monitory 22”-24”)
 • oprogramowanie do obróbki fotograficznej (m.in. Photoshop, Ilustrator)
 • tablety Wacom (Cintiq, Intuos)
 • rzutnik HD

foto.graphis.pl

Dowiedz się więcej o kursie fotografii

PRZEJDŹ DALEJ

foto.graphis.pl

Dowiedz się więcej o kursie fotografii

PRZEJDŹ DALEJ

foto.graphis.pl

Dowiedz się więcej o kursie fotografii

PRZEJDŹ DALEJ
PYTANIA?

Zobacz nasz FAQ i znajdź odpowiedź na najczęsciej zadawane pytania

CZĘSTE PYTANIA

LEKCJA PRÓBNA

Pierwsze zajęcia są bezpłatne – jest to lekcja próbna, podczas której uczeń może zapoznać się z metodą prowadzenia zajęć i podjąć decyzję o kontynuacji kursu. Ponadto w trakcie wykładu wstępnego omawiane są wszystkie architektoniczne i artystyczne kierunki studiów oraz charakterystyka egzaminów wstępnych – pozwala to uczniom bardziej zorientować się w obranym przez siebie profilu kursu. Pierwsze zajęcia to także tematyczna prezentacja prac kursantów połączona z omówieniem podstawowych zasad kompozycji i perspektywy, koniecznych do wykonania pierwszego zadania rysunkowego [część rysunkowa to ok. 2,5 godziny]. Na końcu zajęć prowadzona jest wspólna korekta rysunków oraz podsumowanie.

ZAPISZ SIĘ NA KURS FOTOGRAFII