DIGITAL ART

0 2 PAŹDZIERNIK

KURS DLA KANDYDATÓW NA
GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ

INFORMACJE
O KURSIE

PLAN ZAJĘĆ

PHOTOSHOP DLA KAŻDEGO

Wykłady i ćwiczenia z modelowania 3D, digital paintingu oraz grafiki komputerowej są doskonałym uzupełnieniem zajęć z rysunku lub malarstwa. Zajęcia niezbędne dla kandydatów na kierunki: ‘sztuka nowych mediów’, ‘architektura wnętrz’, ‘grafika komputerowa’ i ‘wzornictwo’.

Profilowane warsztaty sztuki cyfrowej skierowane są dla kandydatów na kierunki: grafika komputerowa, sztuka nowych mediów, animacja i inne [ASP i uczelnie zagraniczne].

czego można się nauczyć?

  • korelacja warsztatu rysunkowego i techniki komputerowej
  • ”tips and tricks” programów graficznych

...w skrócie:

  • bardzo efektywny program zajęć
  • ciekawe i kreatywne zadania
  • szeroka tematyka [modelowanie, painting, wizualizacja]
  • interaktywne wykłady, pokazy i tutorale
  • bazy wzorów, materiałów ilustracyjnych i pomocniczych
  • profesjonalna pracownia komputerowa
NASZA KADRA

Pracownię tworzą nauczyciele akademiccy w specjalnościach:

architektura, wzornictwo, malarstwo, grafika, historia sztuki, grafika komputerowa, fotografia, konserwacja dzieł sztuki.

NAUCZYCIELE
SZCZEGÓŁY

Zajęcia przeznaczone są dla osób uczęszczających do szkół średnich (licea ogólnokształcące oraz szkoły zawodowe) a także uczniów III klasy gimnazjum.

CEL KURSU

Istotą wykładów i ćwiczeń jest połączenie swobody jakie daje dobrze opanowany warsztat rysunkowy z nieograniczonymi możliwościami komputera i oprogramowania Adobe Photoshop. Wykłady i ćwiczenia wzajemnie łączą się ze sobą - wykładowca za pośrednictwem tabletu i rzutnika rysuje przykładowe rozwiązanie tematu [technika, wykorzystane narzędzia, efekty i „sztuczki”]. Podczas ćwiczeń uczniowie realizują pod opieką prowadzącego zadania omawiane w trakcie wykładu.

NASZE PRACOWNIE

Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej z wykorzystaniem projektora multimedialnego. Każdy z uczestników kursu ma możliwość pracy na samodzielnym stanowisku, wyposażonym w profesjonalny sprzęt firmy Apple, HP oraz Wacom.

studio komputerowe
8 staniowisk komputerowych Apple [iMac 22”, MiniMac + Cintiq] i PC [monitory 24”] profesjonalne oprogramowanie do grafiki komputerowej i projektowania (m.in. Photoshop, Bridge, Ilustrator, ArchiCAD, Artlantis, SketchUp, 3ds max) tablety Wacom (Cintiq, Intuos)

sala wykładowa
rzutnik HD + ekran multimedialny, Flipchart

Uczestnik kursu może korzystać z własnego sprzętu. Szczegółowe wymagania oraz niezbędne oprogramowanie, do uzgodnienia z prowadzącym

3d.graphis.pl

Dowiedz się więcej o kursie digital art

PRZEJDŹ DALEJ

3d.graphis.pl

Dowiedz się więcej o kursie digital art

PRZEJDŹ DALEJ

3d.graphis.pl

Dowiedz się więcej o kursie digital art

PRZEJDŹ DALEJ
PYTANIA?

Zobacz nasz FAQ i znajdź odpowiedź na najczęsciej zadawane pytania

CZĘSTE PYTANIA

LEKCJA PRÓBNA

Pierwsze zajęcia są bezpłatne – jest to lekcja próbna, podczas której uczeń może zapoznać się z metodą prowadzenia zajęć i podjąć decyzję o kontynuacji kursu. Ponadto w trakcie wykładu wstępnego omawiane są wszystkie architektoniczne i artystyczne kierunki studiów oraz charakterystyka egzaminów wstępnych – pozwala to uczniom bardziej zorientować się w obranym przez siebie profilu kursu. Pierwsze zajęcia to także tematyczna prezentacja prac kursantów połączona z omówieniem podstawowych zasad kompozycji i perspektywy, koniecznych do wykonania pierwszego zadania rysunkowego [część rysunkowa to ok. 2,5 godziny]. Na końcu zajęć prowadzona jest wspólna korekta rysunków oraz podsumowanie.

ZAPISZ SIĘ NA KURS DIGITAL ART